Menu

wtorek, 8 marca 2016

Apteka Rozdz.1 - Poproszę kondoma

  Wszedłem do apteki, między regałami, wśród swoich słoiczków, pigułek, tabletek, ampułek krzątała się samotnie pani magister.
  – Dzień dobry – powiedziałem po wejściu.
  – Dzień dobry, słucham pana – odpowiedziała bardzo miłym głosem, w końcu nie ma co się dziwić, w aptece każdy klient to jest kopalnia złota.
  Spojrzałem na nią krytycznym wzrokiem. Trochę starawa koło 35 lat, ale nieźle się trzymała, szczupła zgrabna blondynka z niezłym biustem, twarz zadbana, ładnie utapetowana.
  – Poproszę kondoma – powiedziałem głośno.
  Większość ludzi szczególnie młodych, ale nie tylko, mówi to po cichu, tak jakby się wstydzili, że czasami się bzykają, a panie farmaceutki chyba złośliwie udają, że nie słyszą i mówią:
  – Słucham, nie słyszałam?
  Wtedy dopiero robi się głupio. Nie ze mną te numery! Nie wiem, czy ją to speszyło, czy nie, ale już mniej miłym tonem, za to bardziej zawodowym zapytała:
  – Jakie?
  – Duże. Mam dużego – nie przechwalałem się, po prostu stwierdziłem fakt.
  – Chodzi mi o firmę, a nie o rozmiar, wszystkie rozmiary są jednakowe – jej głos w tej chwili był już bardzo zawodowy, chłodny, pozbawiony wszelkich emocji.
  – To w takim razie poproszę o najbardziej rozciągliwy, żebym mógł go założyć – kontynuowałem.
  Wysunęła jakąś szufladę, pogrzebała w środku i położyła przede mną w szklanym okienku kilka kolorowych opakowań.
  – Proszę sobie wybrać.
  Spojrzałem na nie sceptycznie, po czym popatrzyłem prosto w jej oczy. Starając się naśladować jej lodowaty głos, zapytałem:
  – A jakie pani by mi poradziła?
  – Może durex? – wskazała palcem jedną z paczuszek.
  Uśmiechnąłem się krzywo.
  – Durex? One po 10 minutach pękają, zanim skończę. Przereklamowany towar, A pani jakie używa?
  – To nie powinno pana interesować – odparła ani na chwilę niezbita z tropu. – To który pan wybiera?
  – No tak, jeśli ma pani stałego partnera to wystarczą pani pigułki. Ja lubię urozmaicić swoje życie, więc używam prezerwatyw – uśmiechnąłem się słodko.
  Zauważyłem, że jedna powieka delikatnie jej zadrgała, widocznie w końcu trochę się speszyła. Pochyliła się na szufladą i ponownie w niej grzebała. Po chwili wyciągnęła durex XXL i położyła przy reszcie.
  – To chyba jest większy rozmiar, powinien pana zadowolić.
  Wziąłem do ręki, obejrzałem obojętnie ze wszystkich stron.
  – Hmmm – zdziwiłem się z niesmakiem – może? To jednak durex, mam przykre doświadczenia z tą firmą. A ja czasami lubię ostro popracować, chyba nie sądzi pani, że co parę minut będę przerywał, ściągał jedną gumkę i zakładał drugą? Jak by się pani poczuła na miejscu mojej partnerki? No zobaczymy.
  Odwróciłem się tyłem i dokończyłem:
  – Zaraz przymierzę.
  Nie wiem, jaką miała minę, bo stałem już do niej plecami, ale usłyszałem jej głos, już nie był taki zawodowy jak poprzednio:
  – Ależ, proszę pana, tutaj nie wolno przymierzać, może pan kupić i sprawdzić w domu! Tu klienci chodzą, starsze, chore panie, młode dziewczynki!
  Odwróciłem się do niej z kondomem naciągniętym na obranego ze skórki banana.
  – O ile wiem, ja też jestem klientem i też mam prawo wybrać sobie towar odpowiedni dla mnie.
  Podsunąłem jej pod nos banana z naciągniętą gumką. W sklepie wybrałem największego, więc robił naprawdę imponujące wrażenie.
  – I jak pani myśli, dobry będzie?
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz